Gimnastyka sportowa Bydgoszcz ikona Akrobatyka sportowa Bydgoszcz ikona Fitnes Bydgoszcz ikona Baza sportowa Bydgoszcz ikona Olimpiczycy ikona

RYS HISTORYCZNY – FITNESS

Sekcja powstała na początku stycznia 2003 roku na podstawie Uchwały Zarządu WKS "Zawisza" i Zarządu Sekcji. Szkolenie rozpoczęto woparciu o b. dobrze wyszkolone indywidualnie dziewczęta i chłopców z istniejącej sekcji akrobatyki i gimnastyki sportowej, którzy zakończyli czynne uprawianie tych dyscyplin sportu. Był to przysłowiowy strzał w 10-tkę. Odpowiedzialnymi za szkolenie ze strony klubu były:

Elżbieta Barej i Monika Kamińska- Wiśniewska.

   W latach 2003 – 2008 do wiodących zawodniczek i zawodników sekcji fitness należeli : Patrycja Knopik, Ewelina Barej, Mirela Golińska, Katarzyna Barszczewska, Justyna Lutrzykowska oraz Marcin Łopucki i Marcin Barej. Zdecydowana większość z nich startowała w reprezentacji naszego kraju na imprezach najwyższej rangi takich jak Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy seniorów i juniorów zdobywając łącznie 7 medali w tym : 4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. W Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów jak i juniorów sekcja może się poszczycić zdobyciem 20 medali w tym: 13 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy.

   Sekcja posiada własną salę do ćwiczeń fitness wraz z zapleczem sanitarnym